NOVINKA: Automatický kotel VERNER A602 pro spalování veškerých pelet a obilí.

V současné době je SZÚ Brno odzkoušen kotel o jmenovitém výkonu 59 kW pod označením VERNER A 602. Do budoucna bude kotel ve výkonové řadě 59 kW, 79 kW a 119 kW a jejich možnost stavět do kaskád o výkonu do 350 kW.

Nový kotel má deskový hořák zcela nové konstrukce a jeho vývoj byl založen na poznatcích velmi úspěšných kotlů VERNER A25 a A 50 a dalších odvozených variant. Kotel má značnou regulovatelnost výkonu, ve zkušebně měřen na 59 kW a 15 kW s prakticky stejnými emisemi i účinností u obou výkonů. Napojení na nadřazený počítač přes Wifi nebo komunikační rozhraní je samozřejmostí. Příjem paliva je ze zásobníku s dávkovacím šnekem a provedení zásobníku je dle požadavku. Je možný i příjem z vnějšího zásobníku nebo zásobníku v patře.

Technické parametry:

Jmenovitý výkon 59 kW
Minimální výkon 15 kW
Emisní třída 5

Kotel má jednotahý výměník, takže nemá obratové komory, které by bylo nutné čistit. Kotel dále obsahuje automatické čištění výměníku pohyblivými turbolátory. Ke kotli je možné nainstalovat automatického odpopelnění nebo řízení počítačem - dotykový display. Možnost řízení z PC, tabletu nebo mobilu.

 

« Zpět
19.01.2015